ACAE 2022 + | Prof. Binfeng Ju +, Zhejiang University + |
ACAE 2023 + | Prof. Binfeng Ju +, Zhejiang University + |
ACC 2011 + | Rahmat Shoureshi + |
ACC 2012 + | Tariq Samad + |
ACC 2013 + | Lucy Y. Pao + |
ACC 2014 + | Dawn Tilbury + |
ACC 2015 + | Richard D. Braatz + |
ACC 2016 + | Danny Abramovitch + |
ACC 2017 + | Jing Sun + |
ACC 2018 + | Jordan Berg + |
ACC 2019 + | Douglas A. Lawrence + |
ACC 2020 + | Santosh Devasia + |
ACC 2021 + | George Chiu + |
ACCV 2018 + | Kyoung-mu Lee +, Ajmal Mian +, Ian Reid +, … |
ACCV 2020 + | Ko Nischino +, Long Quan +, Hiromi Tanaka + |
ACEEE 2024 + | Yang Han +, University of Electronic Science and Technology of China (UESTC) +, Tao Huang +, … |
ACEEP 2024 + | Keiji Ujikawa +, Yokohama National University + |
ACESD 2021 + | Dr. Mitsuo Yoshida + |
ACESD 2024 + | Keiji Ujikawa +, Yokohama National University + |
ACIIDS 2015 + | Ngoc Thanh Nguyen +, Ford Lumban Gaol + |
ACIIDS 2016 + | Ngoc Thanh Nguyen +, Bao Hung Hoang + |
ACIIDS 2017 + | Satoshi Tojo +, Ngoc Thanh Nguyen + |
ACIIDS 2018 + | Ngoc Thanh Nguyen +, Duong Hung Hoang + |
ACIIDS 2019 + | Ngoc Thanh Nguyen +, Ford Lumban Gaol + |
ACIIDS 2021 + | Ngoc Thanh Nguyen +, Suphamit Chittayasothorn + |
ACIRS 202 + | Yongchun Fang +, Nankai University + |
ACIRS 2021 + | Kin-Choong Yow +, Xie Ming + |
ACL 2016 + | Antal van den Bosch + |
ACL 2019 + | Lluís Màrquez + |
ACL 2020 + | Dan Jurafsky + |
ACM GIS 2007 + | Hanan Samet +, Cyrus Shahabi + |
ACM GIS 2009 + | Ouri Wolfson + |
ACM GIS 2010 + | Divyakant Agrawal +, Pusheng Zhang + |
ACM-BCB 2018 + | Amarda Shehu +, Cathy Wu + |
ACM-BCB 2019 + | Xinghua (Mindy) Shi +, Michael Buck + |
ACM-BCB 2020 + | Srinivas Aluru +, Ananth Kalyanaraman +, May D. Wang + |
ACMMM 2015 + | Xiaofang Zhou +, Alan F. Smeaton +, Qi Tian + |
ACMMM 2017 + | Qiong Liu +, Rainer Lienhart +, Haohong Wang + |
ACMMM 2018 + | Susanne Boll +, Kyoung Mu Lee +, Jiebo Luo +, … |
ACMMM 2019 + | Laurent Amsaleg +, Benoit Huet +, Martha Larson + |
ACMMM 2020 + | ChangWen Chen +, Rita Cucchiara +, Xian-Sheng Hua + |
ACNS 2003 + | Yongfei Han + |
ACNS 2004 + | Jianying Zhou + |
ACNS 2005 + | John Ioannidis + |
ACNS 2006 + | Feng Bao + |
ACNS 2007 + | Yongfei Han + |
ACNS 2008 + | Angelos Keromytis +, Moti Yung + |
ACNS 2009 + | Pierre-Alain Fouque +, Damien Vergnaud + |
ACNS 2010 + | Yongfei Han + |
ACNS 2011 + | Roberto Di Pietro +, Rodrigo Roman + |
ACNS 2012 + | Jianying Zhou + |
ACNS 2013 + | Michael Jacobson +, Payman Mohassel + |
ACNS 2014 + | Ioana Boureanu + |
ACNS 2015 + | Vladimir Kolesnikov +, Allison Bishop Lewko +, Michalis Polychronakis + |
ACNS 2016 + | Steve Schneider + |
ACNS 2017 + | Hiroaki Kikuchi + |
ACNS 2018 + | Bart Preneel + |
ACNS 2019 + | Valérie Gauthier +, Martín Ochoa + |
ACNS 2020 + | Emiliano Casalicchio +, Angelo Spognardi +, Giuseppe Bernieri + |
ACSAC 2016 + | Some person + |
ACSAC 2019 + | David Balenson + |
ACSD 2018 + | Gabriel Juhás + |
ACSD 2019 + | Wil van der Aalst + |
ACSS 2017-2 + | Khalid Saeed +, Nabendu Chaki + |
ADBIS 2017 + | George A. Papadopoulos + |
ADBIS 2018 + | András Benczúr + |
ADBIS 2019 + | Tatjana Welzer + |
ADBIS 2020 + | Jérôme Darmont + |
ADCOM 2019 + | Aloknath De +, Debabrata Das + |
ADCOM 2020 + | Sivaji Bandyopadhyay +, Aloknath De +, Debarati Sen + |
ADMA 2018 + | Xue Li + |
ADMA 2019 + | Xue Li +, Shuliang Wang + |
ADMA 2020 + | Xue Li +, Vincent Tseng + |
ADMI 2017 + | Philip S. Yu +, Longbing Cao + |
AEECA2023 + | Yu-Dong Zhang + |
AESC 2010 + | Daniel Moldt +, Alexei Sharpanskykh + |
AETS 2021 + | Prof. Yungcheol Byun +, Jeju National University +, Jeju + |
AETS 2023 + | Prof. Yungcheol Byun +, Jeju National University +, Jeju + |
AETS 2024 + | Prof. Yungcheol Byun +, Jeju National University +, Jeju + |
AIAM2023 + | Shengzong Zhou + |
AIAT 2022 + | Derong Liu +, Guangdong University of Technology + |
AIED 2019 + | Bruce M. McLaren +, Rose Luckin + |
AIED 2021 + | Rose Luckin +, Vania Dimitrova + |
AIET 2023 + | Sven Schütt +, IU International University of Applied Sciences + |
AIET 2024 + | Mario Barajas Frutos +, University of Barcelona + |
AIME 2015 + | John H. Holmes + |
AIMashup 2010 + | Brigitte Endres-Niggemeyer +, Adrian Giurca +, Pascal Hitzler +, … |
AINA 2003 + | Yu Sun +, Chengke Wu +, Makoto Takizawa +, … |
AINA 2004 + | Kazuo Aoki +, Shoichi Noguchi +, Yoshitaka Shibata +, … |
AINA 2005 + | Bao-Shuh Paul Lin +, Makoto Takizawa +, Chin-Chen Chang + |
AINA 2006 + | Shoichi Noguchi +, Leonard Barolli + |
AINA 2007 + | Shoichi Noguchi +, Richard P. Brent +, Jon C. Muzio +, … |
AINA 2008 + | Shoichi Noguchi +, Leonard Barolli +, Yoshitaka Shibata + |
AINA 2009 + | Peter Harrison +, Irfan Awan +, Arjan Durresi + |
AINA 2018 + | Marek R. Ogiela +, Wenny Rahayu + |
AINA 2019 + | Tomoya Enokido +, Farookh Hussain +, Alireza Shahrabi + |
AINA 2020 + | Flora Amato +, Isaac Woungang +, Farookh Hussain + |
AIOTT 2023 + | Prof. Jingsha He +, Beijing University of Technology + |
AIVR 2023 + | Ruidong Li +, Kanazawa University +, Kazumi Nakamatsu +, … |
AIVR 2024 + | Ruidong Li +, Kanazawa University +, Kazumi Nakamatsu +, … |
ALIFE 2018 + | Takashi Ikegami + |
ALIFE 2019 + | Harold Fellermann + |
ALT 2015 + | Randy Goebel + |
ALT 2016 + | Donato Malerba + |
ALT 2017 + | Akihiro Yamamoto + |
AMCIS 2018 + | Andrew Schwarz +, Tom Stafford +, Rudy Hirschheim + |
AMCIS 2019 + | Guillermo Rodríguez-Abitia +, Carlos Ferran + |
AMCIS 2020 + | Bonnie Anderson +, Jason Thatcher +, Rayman Meservy + |
AMEM2023 + | Mark James-Jackson + |
AMIA 2018 + | Patricia Dykes + |
AMIA 2019 + | Elmer V. Bernstam +, Dina Demner-Fushman +, S. Trent Rosenbloom +, … |
ANSS 2018 + | Erika Frydenlund +, Shafagh Jafer + |
ANSS 2019 + | Saurabh Mittal +, José Luis Risco Martín + |
ANSS 2020 + | Erika Frydenlund +, José Luis Risco Martín + |
ANTS 2020 + | Marco Dorigo +, Thomas Stützle + |
AOSD 2010 + | Jean-Marc Jézéquel + |
AOSD 2011 + | Paulo Borba + |
AOSD 2012 + | Robert Hirschfeld + |
AOSD 2013 + | Hidehiko Masuhara + |
AOSE09 + | Marie-Pierre Gleizes +, Jorge J. Gomez-Sanz + |
APBC 2018 + | Yasubumi Sakakibara +, Satoru Miyano +, Kiyoshi Asai + |
APBC 2019 + | David Sankoff + |
APBC 2020 + | Srinivas Aluru +, Phoebe Chen +, Doheon Lee +, … |
APCC 2019 + | Tan Hanh +, Tran Xuan Nam +, Khoa Le + |
APCC 2020 + | Datuk Hod Parman + |
APEC 2008 + | Steve Pekarek +, Kevin Parmenter + |
APEC 2009 + | Kevin Parmenter +, Babak Fahimi + |
APEC 2017 + | Jonathan Kimball + |
APEC 2018 + | Eric Persson + |
APEC 2019 + | Ernie Parker +, José A. Cobos + |
APEC 2020 + | José A. Cobos +, Conor Quinn + |
APEC 2021 + | Conor Quinn + |
APLAS 2017 + | Xinyu Feng + |
APLAS 2018 + | Alex Potanin +, David Pearce +, Jens Dietrich + |
APLAS 2019 + | Mirna Adriani + |
APPROX 2019 + | Klaus Jansen +, Samir Khuller +, Monaldo Mastrolilli +, … |
APPROX 2020 + | Klaus Jansen +, Samir Khuller +, Monaldo Mastrolilli +, … |
APSEC 2018 + | Katsuhisa Maruyama +, Naoyasu Ubayashi + |
APSEC 2019 + | Shamsul Sahibuddin + |
APWeb-WAIM 2020 + | Xiaofang Zhou +, Zhiyong Feng + |
ARES 2014 + | Stephanie Teufel + |
ARES 2015 + | Abdelmalek Benzekri + |
ARES 2016 + | Dominik Engel + |
ARES 2017 + | Francesco Buccafurri + |
ARES 2018 + | Mathias Fischer +, Dominik Herrmann + |
ARES 2019 + | Shujun Li + |
ARMA 2018 + | Bill Dershowitz +, Conrad Felice + |
ARMA 2020 + | Priscilla Nelson + |
ASAP 2019 + | Zhiru Zhang + |
ASAP 2020 + | Dirk Koch + |
ASE 2017 + | Grigore Rosu + |
ASE 2018 + | Marianne Huchard + |
ASE 2019 + | Thomas Zimmermann + |
ASE 2020 + | John Grundy + |
ASE 2021 + | Kessentini + |
ASIACRYPT 2018 + | Josef Pieprzyk + |
ASIACRYPT 2019 + | Mitsuru Matsui + |
ASIACRYPT 2020 + | Kwangjo Kim + |
ASP-DAC 2018 + | Youngsoo Shin + |
ASP-DAC 2019 + | Toshiyuki Shibuya + |
ASP-DAC 2020 + | K.-T. Tim Cheng +, Huazhong Yang + |
ASPLOS 2018 + | Xipeng Shen +, James Tuck + |
ASPLOS 2019 + | Iris Bahar +, Maurice Herlihy + |
ASPLOS 2020 + | Jim Larus + |
ASRU 2017 + | John Hershey +, Tomohiro Nakatani + |
ASRU 2019 + | Haizhou Li +, Eric Fosler-Lussier + |
ASSETS 2017 + | Amy Hurst + |
ASSETS 2018 + | Faustina Hwang + |
ASSETS 2019 + | Jeffrey P. Bigham + |
ASSETS 2020 + | Tiago Guerreiro + |
ATVA 2020 + | Pham Bao Son + |
AVI 2016 + | Maria F. Costabile + |
AVI 2020 + | Genny Tortora + |
AVSS 2018 + | Mohan Kankanhalli +, Reinhard Klette + |
AVSS 2019 + | Rama Chellappa +, Ming-Hsuan Yang +, Hanseok Ko + |
AVSS 2020 + | Rama Chellappa +, Rene Vidal +, Cosimo Distante + |
AdHoc-Now 2018 + | Nicolas Montavont +, Georgios Z. Papadopoulos + |
AiML 2018 + | George Metcalfe +, Thomas Studer + |
AsiaCCS 2018 + | Jong Kim +, Gail-Joon Ahn +, Seungjoo Kim + |
AsiaCCS 2019 + | Giovanni Russello +, Steven Galbraith +, Willy Susilo + |
AsiaCCS 2020 + | Hung-Min Sun +, Shiuh-Pyng Shieh + |
BDAML 2022 + | Prof. Jianyong Zheng +, Southeast University + |
BDCIA2023 + | Sos Agaian +, Yuntao Wu +, Zhonglin He + |
BDML 2023 + | Prof. Jin Gou +, Huaqiao University + |
BDML 2024 + | Prof. Jin Gou +, Huaqiao University + |
BDPC 2025 + | Ximeng Liu +, Fuzhou University +, Rongxing Lu + |
BDSIC 2021 + | Gou Jin + |
BIBE 2017 + | Nikolaos G. Bourbakis + |
BIBE 2018 + | Jean-Claude Latombe +, Hideo Matsuda +, Chi-Ren Shyu +, … |
BIBE 2019 + | Manolis Tsiknakis +, Michalis Zervakis +, Jeffrey J.P. Tsai + |
BIGCOMP 2019 + | Masatoshi Yoshikawa +, Jongwon Choe + |
BIGCOMP 2020 + | Srinivas Aluru +, Chengxiang Zhai + |
BIH 2016 + | Some person + |
BIOINFORMATICS 2019 + | Elisabetta De Maria +, Ana Fred +, Hugo Gamboa + |
BIOINFORMATICS 2020 + | Ana Fred + |
BIOSIGNALS 2017 + | Ana Fred +, Hugo Gamboa +, Mário Vaz + |
BIOTC 2021 + | Chin-Chen Chang +, Qun Jin + |
BIS 2009 + | Witold Abramowicz + |
BIS 2019 + | Milena Stróżyna +, Elżbieta Lewańska +, Włodzimierz Lewoniewski +, … |
BMVC 2018 + | Ling Shao + |
BMVC 2019 + | Kirill Sidorov +, Yulia Hicks + |
BNAIC/BENELEARN 2019 + | Tom Lenaerts +, Claudio Truzzi +, Johan Loeckx + |
BPM 2019 + | Jan Mendling +, Stefanie Rinderle-Ma + |
BPM 2020 + | Manuel Resinas +, Antonio Ruiz-Cortés + |
BPSC 2009 + | Leszek A. Maciaszek + |
Broadnets 2018 + | Victor Sucasas +, Georgios Mantas +, Saud Althunibat + |
Broadnets 2019 + | Qingshan Li +, Shengli Song + |
Broadnets 2020 + | Shanchen Pang +, Rui Li + |
BuildSys 2019 + | Hae Young Noh + |
CAADRIA 2018 + | Weiguo Xu + |
CAADRIA 2019 + | Matthias Hank Haeusler + |
CAADRIA 2021 + | Kristof Crolla +, Adam Fingrut +, Jeroen van Ameijde + |
CADE 2017 + | Wolfgang Ahrendt +, Moa Johansson + |
CAIT 2024 + | Prof. Jianqing Li +, Macau University of Sience and Technology +, Prof. Liwei Tian +, … |
CANS 2021 + | Stephan Krenn + |
CARDIS 2017 + | Francesco Regazzoni + |
CARDIS 2018 + | Philippe Maurine + |
CARDIS 2019 + | Martin Novotný + |
CARDIS 2020 + | Thomas Eisenbarth + |
CASES 2018 + | Jörg Henkel + |
CASES 2019 + | Petru Eles +, Tulika Mitra + |
CAiSE 2018 + | Marlon Dumas +, Andreas Opdahl + |
CAiSE 2019 + | Massimo Mecella +, Barbara Pernici + |
CAiSE 2020 + | Dominique Rieu +, Camille Salinesi + |
CAiSE 2021 + | Marcello La Rosa + |
CCC 2009 + | Some person + |
CCET 2021 + | Prof. Li Ma +, North China University of Technology + |
CCET 2023 + | Prof. Li Ma +, North China University of Technology + |
CCET 2024 + | Prof. Li Ma +, North China University of Technology + |
CCGrid 2017 + | Jesús Carretero +, Manish Parashar + |
CCGrid 2019 + | Marios Dikaiakos +, Schahram Dustdar + |
CCS 2016 + | Edgar Weippl +, Stefan Katzenbeisser + |
CCS 2018 + | David Lie; +, Mohammad Mannan; + |
CCS 2019 + | Lorenzo Cavallaro; +, Johannes Kinder; + |
CCS 2021 + | Yongdae Kim +, Jong Kim + |
CDC 2018 + | Andrew R. Teel + |
CDC 2019 + | Carlos Canudas de Wit + |
CDC 2020 + | Richard D. Braatz +, Chung Choo Chung + |
CDC 2021 + | Magnus Egerstedt + |
CDC 2023 + | Lihua Xie + |
CENICS 2021 + | Marta Botella-Campos +, Mar Parra + |
CETA 2022 + | Ali Saygın +, Gazi University + |
CETA 2023 + | Ali Saygın +, Gazi University + |
CETA 2024 + | Mahir DURSUN +, Gazi University + |
CGI 2021 + | Victoria Interrante +, Nadia Magnenat Thalmann + |
CGO 2018 + | Jens Knoop +, Markus Schordan + |
CGO 2019 + | Mahmut Taylan Kandemir + |
CGO 2020 + | Jason Mars +, Lingjia Tang + |
CHES 2019 + | Vincent J. Mooney III +, Patrick Schaumont +, Yunsi Fei + |
CHES 2020 + | Liji Wu +, Guoqiang Bai +, Zhe Liu +, … |
CHES 2021 + | Benedikt Gierlichs + |
CHI 2018 + | Regan Mandryk; +, Mark Hancock; + |
CHI 2019 + | Stephen Brewster; +, Geraldine Fitzpatrick; + |
CHIIR 2017 + | Ragnar Nordlie +, Nils Pharo + |
CHIIR 2018 + | Chirag Shah +, Nick Belkin + |
CICLing 2019 + | Alexander Gelbukh + |
CIDR 2019 + | Anastasia Ailamaki + |
CIDR 2020 + | Anastasia Ailamaki +, Michael Stonebraker + |
CIDRE 2017 + | David DeWitt + |
CIIS 2016 + | Some person + |
CIKM 2002 + | Charles Nicholas + |
CIKM 2003 + | Donald Kraft + |
CIKM 2004 + | David Grossman + |
CIKM 2005 + | Otthein Herzog + |
CIKM 2006 + | Philip S. Yu + |
CIKM 2007 + | Mario J. Silva + |
CIKM 2008 + | James G. Shanahan + |
CIKM 2009 + | David Chueng +, Il-Yeol Song + |
CIKM 2010 + | Jimmy Huang + |
CIKM 2011 + | Iadh Ounis +, Ian Ruthven + |
CIKM 2012 + | Xuewen Chen + |
CIKM 2013 + | Arun Iyengar +, Qi He + |
CIKM 2014 + | Jianzhong Li +, X. Sean Wang + |
CIKM 2015 + | James Bailey +, Alistair Moffat + |
CIKM 2016 + | Snehasis Mukhopadhyay +, Chengxiang Zhai + |
CIKM 2017 + | Marianne Winslett +, Ee-Peng Lim + |
CIKM 2018 + | Alfredo Cuzzocrea + |
CIKM 2019 + | Wenwu Zhu +, Dacheng Tao +, Xueqi Cheng + |
CIKM 2020 + | Mathieu d'Aquin +, Stefan Dietze + |
CIKM 2021 + | Gianluca Demartini +, Guido Zuccon + |
CIKM 2022 + | Mohammad Al Hasan +, Li Xiong + |
CIKM 2023 + | Ingo Frommholz +, Frank Hopfgartner +, Mark Lee +, … |
CIRED 2019 + | Didier Bassleer + |
CISIS 2009 + | Leonard Barolli +, A Min Tjoa + |
CLEF 2017 + | Gareth J. F. Jones +, Séamus Lawless + |
CLEF 2018 + | Patrice Bellot +, Chiraz Trabelsi + |
CLEF 2019 + | Fabio Crestani +, Martin Braschler + |
CLEF 2020 + | Evangelos Kanoulas +, Theodora Tsikrika +, Stefanos Vrochidis +, … |
CLEF 2021 + | Bogdan Ionescu +, K. Selcuk Candan + |
CLEO 2016 + | Seth Bank +, Nicusor Iftimia + |
CLEO 2017 + | Nicusor Iftimia +, Junichiro Kono +, Christian Wetzel +, … |
CLEO 2018 + | Peter Andersen +, Zhigang Chen +, Nicusor Iftimia +, … |
CLEO 2019 + | Peter Andersen +, Sterling Backus +, Ben Eggleton +, … |
CLEO 2020 + | Michael Mielke +, Jin Kang +, Stephanie Tomasulo +, … |
CLOUD 2018 + | Geoffrey C. Fox +, Daniel Reed + |
CLOUD 2019 + | Geoffrey C. Fox +, Frank Leymann + |
CLOUD 2020 + | Latifur Khan +, Gang Huang + |
CLOUD 2021 + | Dennis Gannon +, Tao Zhang +, Gopal Pingali + |
CMPSE2019 + | Professor Katsuyuki Kida + |
CMTC+DP@CICM 2010 + | Volker Sorge + |
CNSM 2018 + | Stefano Salsano + |
CNSM 2019 + | Hanan Lutfiyya +, Yixin Diao + |
CNSM 2020 + | Nur Zincir-Heywood +, Mehmet Ulema + |
CNSM 2021 + | Prosper Chemouil +, Mehmet Ulema + |
COCOA 2017 + | Guihai Chen +, Minyi Guo + |
COCOA 2018 + | Zhipeng Cai +, Jon A Preston + |
COCOA 2019 + | Hong Gao +, Taieb Znati + |
COCOA 2020 + | Ding-Zhu Du + |
COLD2013 + | Some person + |
COLING 2016 + | Nicoletta Calzolari + |
COLING 2018 + | Pierre Isabelle + |
COLING 2020 + | Donia Scott + |
COMAD 2008 + | Anand Deshpande + |
COMAD 2020 + | Vasudeva Varma +, Subbarao Kambhampati + |
COMAD 2021 + | Jayant Haritsa +, Shourya Roy + |
COMPARCH 2008 + | Ralf Reussner + |
CONVR 2011 + | Hans-Joachim Bargstädt + |
CORES 2009 + | Juliusz Lech Kulikowski +, Marek Kurzynski + |
CP 2016 + | Thomas Schiex + |
CPEEE 2024 + | Prof. Akashi Shigeo +, Tokyo University of Science + |
CPEEE 2025 + | Masafumi Yamaguchi +, Toyota Tachnological Institute + |
CRC 2022 + | Xinxiang Pan +, Guangdong Ocean University + |
CRYPTO 2018 + | Tal Rabin + |
CRYPTO 2019 + | Muthu Venkitasubramaniam + |
CSCUBS 2016 + | Some person + |
CSCW 1994 + | John B. Smith +, F. Don Smith +, Thomas W. Malone + |
CSCW 1998 + | Steve Poltrock +, Jonathan Grudin + |
CSCW 2000 + | Wendy Kellogg +, Steve Whittaker + |
CSCW 2002 + | Elizabeth F. Churchill +, Joe McCarthy + |
CSCW 2004 + | Jim Herbsleb +, Gary Olson + |
CSCW 2006 + | Pamela Hinds +, David Martin + |
CSCW 2010 + | Kori Inkpen +, Carl Gutwin + |
CSCW 2011 + | John C. Tang +, Jian Wang +, Pamela Hinds + |
CSCW 2012 + | Steve Poltrock +, Carla Simone + |
CSCW 2013 + | Amy Bruckman +, Scott Counts + |
CSCW 2014 + | Susan Fussell +, Wayne Lutters + |
CSCW 2015 + | Andrea Forte +, Dan Cosley + |
CSCW 2016 + | Darren Gergle +, Meredith Ringel Morris + |
CSCW 2017 + | Charlotte Lee +, Steve Poltrock + |
CSCW 2018 + | Vanessa Evers +, Mor Naaman + |
CSCW 2019 + | Eric Gilbert +, Karrie Karahalios + |
CSCW 2020 + | Matthew Bietz +, Andrea Wiggins + |
CSCW 2021 + | Some person +, Jeremy Birnholtz +, Luigina Ciolfi + |
CSCWD 2018 + | Junzhou Luo +, José A. Pino +, Yun Yang +, … |
CSCWD 2019 + | Hugo Paredes + |
CSD&M PARIS 2018 + | DANIEL KROB + |
CSR 2009 + | Anna Frid + |
CTCCC 2022 + | Prof. Rong Chunming +, University of Stavanger + |
CVIE 2022 + | Jingchang Pan +, Shandong University +, David Zhang +, … |
CVIT 2022 + | Prof. Yong-mei Zhang +, North China University of Technology + |
CVIT 2023 + | Prof. Li Ma +, North China University of Technology + |
CVIT 2024 + | Prof. Li Ma +, North China University of Technology + |
CVPR 2015 + | Horst Bischof +, David Forsyth +, Cordelia Schmid +, … |
CVPR 2016 + | Ruzena Bajcsy +, Fei-Fei Li +, Tinne Tuytelaars + |
CVPR 2018 + | Michael Brown +, Bryan Morse +, Shmuel Peleg + |
CVPR 2019 + | Larry Davis +, Philip Torr +, Song-Chun Zhu + |
CVPR 2020 + | Terry Boult +, Gerard Medioni +, Ramin Zabih + |
CVPS 2022 + | Prof. Jiulun Fan Xi’an University of Posts and Telecommunications + |
CoNEXT 2019 + | Aziz Mohaisen +, Zhi-Li Zhang + |
CoNEXT 2020 + | Diego Perino +, Nikolaos Laoutaris + |
CoNLL 2017 + | Lucia Specia +, Roger Levy + |
CoNLL 2018 + | Anna Korhonen +, Ivan Titov + |
CoNLL 2019 + | Mohit Bansal +, Aline Villavicencio + |
CoNLL 2020 + | Raquel Fernández +, Tal Linzen + |
Commonsense 2013 + | Antonis Kakas + |
Comparch 2015 + | Some person + |
Conf-IRM 2018 + | Patrick Chau +, Alain Chong +, Felix B. Tan + |
Conf-IRM 2019 + | Antonio Diaz Andrade +, Jairo Gutierrez + |
Conf-IRM 2020 + | Karlene Cousins +, Gerald Grant + |
CoopIS 2019 + | Martin Hepp + |
DAC 2008 + | Limor Fix + |
DAC 2018 + | X. Sharon Hu + |
DAC 2019 + | Robert Aitken +, Zhuo Li + |
DAC 2020 + | Zhou Li + |
DAC 2021 + | Harry Foster + |
DAH 2009 + | Paul De Bra +, Mykola Pechenizkiy + |
DAIS 2018 + | Manuel Núñez + |
DAIS 2019 + | Alberto Lluch Lafuente + |
DAIS 2020 + | Adrian Francalanza + |
DAIS 2021 + | Adrian Francalanza + |
DAS 2018 + | Robert Sablatnig +, Florian Kleber + |
DAS 2020 + | Cheng-Lin Liu +, Shijian Lu +, Jean-Marc Ogier + |
DASFAA 2019 + | Xue Li +, Nat Vorayos + |
DASFAA 2020 + | Yunmook Nah + |
DASFAA 2021 + | Christian S Jensen +, Ee-Peng Lim +, De-Nian Yang + |
DATA 2013 + | Joaquim Filipe + |
DATE 2018 + | Jan Madsen + |
DATE 2019 + | Jürgen Teich + |
DATE 2020 + | Giorgio Di Natale + |
DATE 2021 + | Franco Fummi + |
DBSEC 2020 + | Günther Pernul + |
DCC 2008 + | James A. Storer + |
DCC 2021 + | Michael W. Marcellin +, James A. Storer + |
DCOSS 2008 + | Tarek Abdelzaher +, Viktor K. Prasanna + |
DCOSS 2018 + | Habib M. Ammari +, David Wei +, Gary M. Weiss + |
DCOSS 2019 + | Sotiris Nikoletseas + |
DCOSS 2020 + | Sotiris Nikoletseas + |
DEBS 2008 + | Roberto Baldoni + |
DEBS 2009 + | Aniruddha Gokhale +, Douglas C. Schmidt + |
DEBS 2013 + | Sharma Chakravarthy +, Susan D. Urban + |
DEBS 2019 + | Boris Koldehofe +, Guido Salvaneschi + |
DEBS 2020 + | Kaiwen Zhang +, Khuzaima Daudjee +, Bettina Kemme + |
DEBS 2021 + | Alessandro Margara +, Emanuele Della Valle + |
DEXA 2008 + | Enrico Ferro +, Emilio Paolucci +, Marco Cantamessa + |
DEXA 2017 + | Abdelkader Hameurlain +, Amit Sheth +, Roland R. Wagner + |
DEXA 2018 + | Abdelkader Hameurlain +, Günther Pernul +, Roland R. Wagner + |
DEXA 2019 + | A Min Tjoa + |
DFO Automobil-Tagung 2021 + | Some person + |
DGO 2020 + | Dongwook Kim +, Luis Luna-Reyes +, Soon Ae Chun + |
DGO.2019 + | Fadi Salem +, Marijn Janssen + |
DIAGRAMS 2018 + | Peter Chapman + |
DIAGRAMS 2020 + | Ahti-Veikko Pietarinen + |
DILS 2018 + | Sören Auer + |
DIPDMWC 2016 + | Ekaterina Pshehotskaya + |
DIS 2019 + | Steve Harrison +, Shaowen Bardzell + |
DISC 2020 + | Fabian Kuhn + |
DLS 2018 + | Carl-Friedrich Bolz-Tereick + |
DLS 2019 + | Tim Felgentreff + |
DMS 1994 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 1995 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 1996 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 1997 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 1998 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 1999 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2001 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2002 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2003 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2004 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2005 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2006 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2007 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2008 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2009 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2010 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2011 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2012 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2013 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2014 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2015 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2016 + | Shi-Kuo Chang + |
DMS 2017 + | Giuseppe Polese +, Vincenzo Deufemia + |
DMS 2018 + | Weibin Liu +, Chaman Sabharwal +, Jennifer Leopold +, … |
DPPI 2007 + | Ilpo Koskinen +, Turkka Keinonen + |
DS-RT 2016 + | Simon J. E. Taylor + |
DS-RT 2017 + | Alfredo Garro + |
DS-RT 2018 + | José Luis Risco Martín + |
DS-RT 2019 + | Floriano De Rango + |
DS-RT 2020 + | Miroslav Voznak + |
DSAA 2018 + | Francesco Bonchi +, Foster Provost + |
DSAA 2019 + | Philip S. Yu +, Richard De Veaux + |
DSAA 2020 + | Geoff Webb +, Richard De Veaux +, Usama Fayyad + |
DSN2017 + | Shivakant Mishra + |
DSTUI 2016 + | Some person + |
DTMBio 2017 + | Doheon Lee +, Mark Stevenson + |
DaWaK 2019 + | Thomas Natschläger + |
DaWaK 2020 + | Bernhard Moser + |
DeLFI 2009 + | Nicolas Apostolopoulos + |
DocEng 2018 + | Evangelos Milios +, Stan Matwin + |
DocEng 2019 + | Sonja Schimmler +, Uwe Borghoff + |
EACL 2017 + | Phil Blunsom +, Alexander Koller + |
EACL 2021 + | Paola Merlo + |
EAMT 2020 + | Mikel L. Forcada + |
EC 2018 + | Eva Tardos + |
EC 2019 + | Anna Karlin + |
EC 2020 + | Péter Biró + |
EC-Web 2012 + | Christian Huemer +, Pasquale Lops + |
ECAI 2020 + | Senén Barro + |
ECAL 2017 + | Carole Knibbe + |
ECCV 2018 + | Horst Bischof +, Daniel Cremers +, Bernt Schiele +, … |
ECCV 2020 + | Vittorio Ferrari +, Bob Fisher +, Cordelia Schmid +, … |
ECIR 2009 + | Mohand Boughanem + |
ECIR 2017 + | Some person + |
ECIR 2018 + | Some person + |
ECIR 2019 + | Some person + |
ECKM 2019 + | Eduardo Tomé + |
ECKM 2020 + | Alexeis Garcia-Perez +, Lyndon Simkin + |
ECML PKDD 2018 + | Michele Berlingerio +, Neil Hurley + |
ECML PKDD 2019 + | Elisa Fomont +, Arno Knobbe + |
ECML-PKDD 2016 + | Andrea Passerini +, Fosca Giannotti + |
ECML-PKDD 2017 + | Michelangelo Ceci +, Sašo Džeroski + |
ECMR 2017 + | Adriana Tapus + |
ECMR 2019 + | Libor Přeučil + |
ECRTS 2009 + | Vinny Cahill + |
ECSA 2010 + | Some person + |
ECSA 2013 + | Some person + |
ECSA 2014 + | Some person + |
ECSA 2015 + | Some person + |
ECSCW 2018 + | Claudia-Lavinia Ignat +, François Charoy + |
ECSCW 2019 + | Verena Fuchsberger +, Manfred Tscheligi + |
ECSCW 2020 + | Aleksandra Sarcevic +, Gunnar Stevens +, Claudia Müller + |
ECT 2024 + | Prof. Xiang Liu +, Guangxi University +, Prof. Zhenrong Zhang +, … |
ECTC 2018 + | Sam Karikalan +, Mark Poliks + |
ECTC 2019 + | Mark Poliks +, Christopher Bower + |
ECTC 2020 + | Christopher Bower +, Nancy Stoffel + |
EDBT 2009 + | Boris Novikov + |
EDBT 2018 + | Reinhard Pichler + |
EDBT 2019 + | Helena Galhardas + |
EDM 2018 + | Alexander Nikolaev + |
EDM 2019 + | Michel Desmarais +, Roger Nkambou + |